آشنایی با سیستم اگزوز خودرو | امداد خودرو ارومیه


آشنایی با سیستم اگزوز خودرو

سیستم اگزوز خودرو به صورت پیچیده ای برای اتومبیل ها مفید بوده به طوری که با استفاده از اتومبیل می تواند گاز های مضر را خارج کند درواقع به نوعی با استفاده از این سیستم می توان از حرارت موتور اتومبیل کاست. هنگامی که اتومبیل روشن می باشد به دلیل انفجار های پی در پی  دمای آن به بیش از 800 درجه سانتی گراد می رسد و اگر این درجه حرارت درون موتور نگه داشته شود انفجار صورت می گیرد بنابراین مهندسین باید سیستمی ایجاد می کردند که بتواند این حرارت را کاهش داده و از حرارت آن بکاهد.

سیستم اگزوز از چند بخش تشکیل یافته است ؟

این قطعات می‌ توانند ۵ بخش داشته باشند. این بخش‌ ها عبارتند از :

۱. منیفولد خروجی

۲. لوله‌ های رابط

۳. لوله اگزوز

۴. منبع اگزوز یا انباره اگزوز که به نام (صدا خفه کن) معروف می باشد.

۵. لوله پخش‌کننده دود

کارکرد اگزوز خودرو چگونه می باشد ؟

همه ما میدانیم که اتومبیل ها برای اینکه بتوانند حرکت کنند به احتراق نیاز دارند و این احتراق باعث تولید گاز هایی می شود. این گاز ها توسط لوله اگزوز از اتومبیل خارج می شوند. اگر این گاز ها به همان صورتی که هستند از موتور خارج شوند می توانند اثرات بسیار جبران ناپذیری و خطر ناکی را ایجاد کنند.

بنابراین کارایی لوله اگزوز ها به همین صورت نمی باشد و کارکرد های مختلف و متفاوتی را دارند. آشنایی با سیستم اگزوز خودرو و عملکرد آن به شما کمک کی کند تا بتوانید به راحتی از عملکرد های دیگر آن مطلع شوید.

کارکرد اگزوز خودرو به خارج کردن گاز های مضر خلاصه نمی شود درواقع این گاز ها را از فیلتر هایی عبور می دهد تا 90 درصد این گاز ها عاری از آلاینده ها شوند و سپس وارد هوا شوند.

پمپ بنزین خودرو
بخوانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع