بوش پیستون خودرو چیست و وظایف رینگ ها

بوش پیستون خودرو چیست ؟

بوش پیستون و رینگ 206 فرانس موتور اصلی درست شده از با کیفیت ترین مواد اولیه از کشور ترکیه برای اتومبیل پژو  206 بوش پیستون پژو 206 یکی از مهم ترین قطعه های موتور اتومبیل به شمار می رود ، و وظیفه تولید انرژی اتومبیل را به عهده دارد . اهمیت این قطعه همچون اهمیت قلب در بدن انسان در پژو 205 به حساب می آید ، چرا که اگر قلب در بدن انسان به صورت سالم عمل نکند سبب بروز بیماری های قلبی می شود بوش پیستون هم اگر به صورت درست کار نکند سبب ایجاد خرابی در موتور اتومبیل شده و باعث از کار افتادن آن می شود .

بخشی از فرایند تولید بوش پیستون :

فرایند های گرما و سرما نیز برای به دست اوردن ویژگی های درست قطعه که با نوع محصول مطابقت دارند کنترل می شود . بخش پردازش آن که شامل ماشینکاری ، آبکاری و پوشش و مونتاژ می باشند به واحد های ریختگری مربوط می شوند .

در یک نتیجه کلی و جمله کوتاه میتوان گفت رینگ پیستون ne آلمانی مناسب این بوش پیستون هستند .

وظایف رینگ ها :

رینگ ها ، به حلقه هایی گفته می شوند که در شیارهای مشخصی دور این قطعه قرار گرفته می شوند . وظایف این رینگ های توضیح داده شده عبارت اند از :

  • کاهش اصطکاک و جلوگیری از استهلاک موجود
  • محفاظت از تراکم موجود در قسمت بالای پیستون
  • کاهش تماس میان پیستون و سیلندر
  • حفظ میزان روغن مناسب و موجود در جداره سیلندر
  • منتقل کردن حرارت از پیستون به سیلندر

به همان صورتی که در قسمت قبل توضیح داده شد ، تقسیم بندی و طبقه بندی رینگ بر مبنای کارکرد و یا محل قرارگیری صورت گرفته می شود . کارکرد رینگ های متراکم سبب جلوگیری از خروج گاز می شود ، در صورتی که رینگ های روغن باعث کنترل میزان روغن روی جداره پیستون می شود .

در صورت تمایل به مشاهده و مطالعه سایر مقالات آموزشی ما میتوانید به بخش ( اخبار و مقالات ) مراجعه فرمایید.

علت سوختن فیوز ماشین
بخوانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع