واشر سر سیلندر چیست ؟

واشر سرسیلندر در موتور در بین سر سیلندر و سیلندر قرار می‌ گیرد و وظیفه ایجاد آبندی کامل میان سیستم‌ های مختلف روغن رسانی ، آب ، و احتراق موتور می باشد . واشر سرسیلندر واشری است که جنسی از پنبه نسوز به علاوه فولاد و مس دارد . این واشر باعث جلوگیری از فرار گاز از محفظه احتراق ، نشت آب از کانال ‌های آب و نشت روغن از کانال ‌های روغنمی شود .

دفورمه شدن واشر یا همان سوختن واشر سرسیلندر موجب از بین رفتن آب‌ بندی مابین سیستم‌ های مختلف موتور اتومبیل می ‌شود . واشر مابین سر سیلندر و بدنه موتور با ترکیبی از مواد نسوز و لایه مسی مقوای مقاوم در مقابل حرارت و لایه فولادی درست شده است که علاوه بر یکپارچه کردن سر سیلندر به بدنه موتور اجازه داده است تا گردش روغن و آب بدون مخلوط شدن آنها صورت می گیرد و هم فضای سربسته اتاقک احتراق را عمل آب بندی را انجام می دهد .

اولین اقدامی که بعد از سوختن واشر سرسیلندر باید انجام داد

در صورت مشاهده مواردی همچون خارج شدن آب از اگزوز و یا گرم شدن غیر عادی موتور یا قاطی شدن آب و روغن یا به عبارتی آب روغن قاطی شدن اتومبیل حتما به تعمیرگاه مراجعه کنید تا از صرف کردن هزینه‌ های سنگین تربه نحوی جلوگیری کنید .

بر این اساس در صورت مطلع شدن از بروز چنین وضعیتی در موتور اتومبیل خود از پیمودن ادامه مسیر خود خودداری کنید و خودرو خود را توسط بکسل حتما به تعمیرگاه انتقال دهید . چرا که در وجود بی ‌توجهی و یا عدم آگاهی از مشکلی که پیش آمده ممکن است آسیب جدی تری اتومبیل شما را تهدید کند و هزینه ‌های بسیاری را متحمل شوید . همچنین شما میتوانید برای مشاهده و مطالعه سایر مقالات آموزشی ما به بخش ( اخبار و مقالات ) مراجعه فرمایید .

علائم خرابی گیربکس خودرو
بخوانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع