پمپ بنزین خودرو

از ابتدای ساخت اولین خودرو ها تا به امروز، موتور و عملکرد آن به عنوان تامین کننده انرژی و عامل حرکت خودرو شناخته می شود و البته می دانیم که این موتور برای کار به یک سوخت و یا تامین کننده انرژی نیاز دارد که در خودرو های احتراق داخلی، بنزین به عنوان سوخت موتور مورد استفاده قرار می گیرد. در موتورهای احتراق داخلی برای تامین انرژی لازم برای به حرکت در آوردن خودرو و چرخاندن چرخ ها، باید عمل انفجار در درون سیلندر های آن رخ دهد. لازمه این انفجار، تراکم مخلوط سوخت و هواست. پس سوخت، یکی از دو عامل اصلی ایجاد احتراق در داخل سیلندرهای موتور است. این به آن معناست که بدون وجود سوخت، موتور خودرو هیچ کاری نمی تواند انجام دهد و قادر به حرکت دادن خودرو نیز نیست. البته باید بدانیم که میزان سوخت خودرو روی عملکرد سالم موتور و کیفیت احتراق تاثیر می گذارد. اما این سوخت و میزان مناسب آن چگونه و از کجا تامین می‌شود؟ برای رسیدن به جواب این سوالات، ابتدا باید با پمپ بنزین و نقش آن در خودرو آشنا شوید.

پمپ بنزین چیست؟

در تمامی خودرو هایی که با سوخت بنزین کار می کنند، این مایع درون باک خودرو ذخیره سازی می شود اما بنزین برای رسیدن به موتور از پمپ بنزین کمک می گیرد. در حقیقت سوخت بنزین مسیر بین باک و موتور به واسطه پمپ بنزین طی می کند. پمپ بنزین در خودرو های بنزین سوز یافت می شود و قطعه ای یکپارچه و واحد است و وظایفی را در خودرو بر عهده دارد که شرح زیر است:

  • ایجاد فشار در جریان سوخت
  • فیلتر کردن سوخت
  • ارسال سوخت

یعنی این قطعه که همانطور که گفتیم معمولا درون مخزن باک قرار می گیرد، سوخت را با فشار زیاد به سمت موتور می فرستد. اگر سوخت فشار لازم را دارا نباشد، عمل تزریق آن به درون سلیندرها به خوبی انجام نمی گیرد. پمپ بنزین به خاطر این درون مخزن سوخت قرار می گیرد که همیشه در تماس مستقیم با بنزین باشد و صدای فعالیتش کاهش یابد؛ البته باید گفت که پمپ بنزین همیشه درون باک قرار نمی گیرد و گاهی در بعضی از خودرو ها، این قطعه در مسیر بنزین یا روی بلوک سیلندر تعبیه می شود. طبق محاسبات و اندازه گیری ها، فشار وارد شده به بنزین توسط پمپ، بین 4 تا 6 بار است. چنانچه سوخت با فشار کمتری به موتور وارد شود، فرایند پاشش بنزین و در ادامه آن، عمل احتراق به خوبی انجام نمی گیرد.

انواع پمپ بنزین خودرو

  • پمپ‌های مکانیکی
  • پمپ‌های الکتریکی

معرفی چند سایت خوب در زمینه امداد خودرو

سایت اول  : امداد خودرو ابراهیمی 

امداد خودرو ابراهیمی فعالیت خود را در شهر کرج منعطف کرده است و همشریان محترم شهر کرج میتوانند با تماس با ایشان در سریع ترین زمان ممکن خدمات خودرویی حمل و نقل و جایجایی را دریافت نمایید. برای اینکار کافیست کلمه امداد خودرو کرج را جستجو نمایید.

سایت دوم : خودروبران آرش

خودروبران ارش اسدی یکی از قدیمی های امداد خودرو میباشد که در شهر تبریز فعالیت میکند برای اینکه با خدمات این مجموعه آشنا شوید کافیست خودروبر تبریز را جستجو نمایید.

سایت سوم : امداد خودرو مرصادکار

سایت امداد خودرو تبریز مرصادکار یکی از سریع ترین خودرو بر های واقع در شهر تبریز میباشد که خدمات حمل و نقل سریع خودرو در شهر تبریز را برعهده دارد.

علت داغ کردن خودرو
بخوانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع